fbpx

Barao de Vilar

Barao de Vilar 2021-01-07T22:18:47+02:00

Päritolumaa: Portugal
Piirkond: Douro Superior
Viinamarjasordid: Punased – Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Valged – Gouveio, White Doe, Viosinho, Malvasia Fina
Veinimeister: Álvaro van Zeller
Veiniaedu: 35 ha
Aastane toodang: 4000 hl, säilitamine 20 000 hl


Barão de Vilar kuulub perekond van Zellar’ile. Selle flaami päritolu pere ajalugu ulatub tagasi 13.ndasse sajandisse, mil neile kuulus mitmeid Madalmaades asuvate linnade Mechelen ja Nijmegen lähistel paiknevaid omandeid. 17. sajandil kui Põhja- ja Kesk-Euroopas võtsid maad ususõjad, põgenesid van Zellarid Hispaaniasse ja Portugali, kuhu nad ka pidama jäid.
Esimesed märkmed pere veiniäri kohta pärinevad 17. sajandi algusest.  Livros da Imposição (1620-1640) arhiivmaterjalides viidatakse ettevõtja Jorge Fernandes’ele ja tema väimehele Francisco da Silva Moura’le, kes olid suguvõsa esimesed teadaolevad ja samas oma aja suurimad veinivalmistajad Portugalis, pannes aluse pärandile, mida nüüdseks on jätkanud juba 14 põlvkonda.
Barão de Vilar – Vinhos SA kannab oma sajanditevanust veinitootmise pärandit, kogemusi ja teadmisi edasi kaasaegse, tehnoloogiliselt modrense ettevõttena. Valmistades Porto ja Douro piirkonna veinide kogu võimalikku tootevalikut on Barão de Vilar – Vinhos SA esindatud märkimisväärsel arvul rahvusvahelistel turgudel.

Maynard’s on Fernando ja Alvaro Van Zelleri ettevõtte tuntuim bränd, mis sai oma nime kuulsa esivanema Walter Maynard järgi, esimene  kaupleja, kes Portveini laadungeid Oporto sadamast Inglismaale laevatama asus.