Barao de Vilar

Barao de Vilar 2019-03-29T15:08:03+02:00

Päritolumaa: Portugal
Piirkond: Douro Superior
Viinamarjasordid: Punased – Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Tinto Cão, Valged – Gouveio, White Doe, Viosinho, Malvasia Fina
Veinimeister: Álvaro van Zeller
Veiniaedu: 35 ha
Aastane toodang: 4000 hl, säilitamine 20 000 hl


Barão de Vilar kuulub perekond van Zellar´ile. Selle flaami päritolu pere ajalugu ulatub tagasi 13.ndasse sajandisse, mil neile kuulus mitmeid Madalmaades asuvate linnade Mechelen ja Nijmegen lähistel paiknevaid omandeid. 17. sajandil kui Põhja- ja Kesk-Euroopas võtsid maad ususõjad, põgenesid van Zellarid Hispaaniasse ja Portugali, kuhu nad ka pidama jäid.
Esimesed märkmed pere veiniäri kohta pärinevad 17. sajandi algusest. Veininduse arhiivmaterjalides Livros da Imposição (1620-1640) viidatakse ettevõtja Jorge Fernandes´ele ja tema väimehele Francisco da Silva Moura´le, kes olid suguvõsa esimesed teadaolevad ja samas oma aja suurimad veinivalmistajad Portugalis, pannes aluse pärandile, mida nüüdseks on jätkanud juba 14 põlvkonda.
Barão de Vilar – Vinhos SA kannab oma sajanditevanust veinitootmise pärandit, kogemusi ja teadmisi edasi kaasaegse, tehnoloogiliselt modrense ettevõttena. Valmistades Porto ja Douro piirkonna veinide kogu võimalikku tootevalikut on Barão de Vilar – Vinhos SA esindatud märkimisväärsel arvul rahvusvahelistel turgudel.