fbpx

Champagne Pierre Paillard

Champagne Pierre Paillard 2020-06-08T13:23:35+02:00

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Champagne
Viinamarjasordid: Pinot Noir, Chardonnay, Bouzy Rouge

Veinimeistrid: Quentin ja Antoine Paillard

Aastane toodang: 90 000 pdl
Veiniaedu: 11 ha

Mõiste „Grower Champagne“ on viimastel aastatel veinimaailmas tormiliselt levinud ning tähistab šampanjat, mille on tootnud põllupidajad, kes on viinamarjad reaalselt ise ka kasvatanud. Selliste väiketootjate ehk butiikšampanja majade trumbiks on tõsiasi, et nad suudavad tuua kliendini just konkreetse kasvuala unikaalsed maitsed, mida  suured šampanjatootjad ehk “Grandes Marques” ei ole võimelised pakkuma põhjusel, et nad segavad paljude viinamarjaistanduste saadused aga ka maitsed omavahel kokku.

8 põlvkonna ja 200 aasta pikkuse kogemusega Pierre Paillard veinimaja on väga ilmekas näide sellest, kuidas väiketootjatel on potensiaali ja südikust teha imet suurte tegijate pärusmaal ning valmistada oma tagahoovis kasvavatest viinamarjadest maailmaklassi šampanjat!

Üks kahest kõige kuulsamast Pinot Noir külast Champagne piirkonnas  kannab nime Bouzy. Pole ime, et just siin on maailma kalleim hektaripõhine maa hind ning siin valminud šampanjad on kui valitud pärlid, unikaalsed ja hinnalised.

Vennad Quentin ja Antoine, tillukese Pierre Paillard veinimaja noored ning revolutsioonilised omanikud süüvivad tõepoolest Bouzy küla kasvuala nüansidesse. Siinne tertsiaarne kriidipinnas, säästvalt ja orgaaniliselt kasvatatud ning sellele grand cru piirkonnale omased suured Pinot Noir viinamarjad on selle maja šampanjade kandvad alustalad.  Kaksikvendade vanaisa Pierre Paillard nime kandvad šampanjad on elegantsed, tihedad ja kreemjad ning peidavad endas püsivat mineraalsust ja säravat happesust. Ideaalne pudel tähistamiseks sest esimesest sõõmust saadav maitsejoovastus ei kao ka siis kui saabuvad uued maitseelamused rüüpest, millest mullid tasapisi hajunud.