fbpx

Chateau de la Gardine

Chateau de la Gardine 2019-03-29T15:14:50+02:00

Päritolumaa: Prantsusmaa
Piirkond: Rhone
Viinamarjasordid: Grenache, Syrah, Mourvedre, Muscardin, Grenache Blanc, Clairette, Roussanne, Bourboulenc
Veinimeister: Brunel perekond, enologist Eve Brunel
Aastane toodang: 200 000 kasti
Veiniaedu: 52 ha

Bruneli perekonna veinivalmistamise traditsioon pärineb 17.ndast sajandist. Gaston Brunel, kuulus negossiant, omandas Château de la Gardine Châteauneuf du Pape’is 1945. aastal. Täna juhivad veinimõisa tema kaks poega, Patrick ja Maxime oma abikaasade Eve ja Maryse ja laste Marie-Odile ja Philippe abiga. Veiniaiad laiuvad kokku 52 hektaril (48 ha punased sordid ja 4 ha valged sordid).

Alates 1964. aastast villitakse kõik veinid ainulaadses La Gardine’i kujuga pudelis millesarnase leidis Gaston Brunel oma esimese veinikeldri tarbeks tehtavate süvendustööde käigus. Leitud vana, puhutud pudel oli nii elegantne ja eriline, et pudeli vorm otsutati alatiseks de la Gardine veinide villimisel kasutusele võtta. Klaasivalmistaja, kes suudaks sarnast pudelit valmistada, leiti pika otsimise peale Itaaliast.

Mõisa taimekasvatuspõhimõtete märksõnadeks on orgaaniline väetamine, kontrollitud umbrohutõrje, looduslik mitmekesisus (lisaks istandustele hoitakse 20 ha maad metsa all ning kasvatatakse mesilasi)